Doğu Ekspres Turları

Doğu Ekspres Turları

1. Gün: “ Bursa – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Erzurum “
Bursa’dan 03:30’da hareket ve İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz için 05:00 Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma ardından saat 06:55’de Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Erzurum’a uçuş ve saat 08:40’da Erzurum’a varışımız ardından sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Erzurum’u gezmeye çıkıyoruz. Erzurum şehir gezimiz kapsamında Erzurum Kongre Binası ,Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Döner Kümbet ve Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında Dünya’ca ünlü meşhur kayak merkezi Palandöken’e çıkıyoruz. Serbest vakit sonrası Konaklama için otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği için Erzurum Evlerinde Daşhane Restoran’da yöresel olarak Fasıl eşliğinde akşam yemeği aldıktan sonra otelimize geçiyor ve istirahat ediyoruz. Polat Hotel Erzurum

2. Gün: “ Sarıkamış , Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Kars Kalesi, Fethiye Camii, Taş Köprü ve Kars Evleri “
Sabah Kahvaltısı sonrası 08.30’da valizlerimizi aracımıza teslim ediyor ve Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Şehitlik gezimiz sonrası Kars Merkezde bulunan Kafkas Cephesi Harp tarihi Müzesi,Kars Kalesi, Fethiye Camii, Taş Köprü ve Kars Evleri gezilerimiz sonrası konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

The Kars Park Hotel

3. Gün: “Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Aşıklar atışması “
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası 08.30’da hareket ile Ani’ye doğru yol alıyoruz. Kars Ani Harabeleri binlerce yıla uzanan bir tarihin izlerini sunuyor bizlere. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ın kenarında bulunan kentte Ermeni ve Selçuklu kültürlerini ait farklı yapıları rehberimiz eşliğinde geziyor ve tanıyoruz. Buradan Çıldır Gölüne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleriyle ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panoramik olarak görüyoruz. Çıldır Gölüne ulaştığımızda buz tutmuş doğa harikasını hayranlıkla seyrediyoruz. Çıldır Gölünde mola veriyoruz. Kızaklarla kayanları, cirit oynayanları, ata binen ve balık tutanları görüyor, fotoğraflıyoruz. İsteyen misafirlerimiz bu aktivitelerden bazılarına katılabilirler. Molamız sonrası Kars Şehir Merkezine doğru hareket ediyoruz. Yöresel Kars Gecesi için Kale Kafe’ye geçiyoruz. Yöresel Kaz yemeği eşliğinde Kars âşıklar atışması ve Kafkas Gösterisi izledikten sonra 23:00 ‘da Kars tren istasyonuna geçiyoruz ve 23:55’de tren ile 31 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama trende.

4. Gün: “ Doğu Ekspresi – Divriği – Sivas “
Saat 11:25-12.00 arası Divriği’ye varış. UNESCO’nun dünya mirasına kabul ettiği ilk mimari yapımız Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını gördükten sonra saat 14.01’de Sivas’a hareket. Saat 16.10’da Bostankaya İstasyonundan bizi bekleyen aracımıza transfer ve yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk ile Sivas merkeze varış. Sivas Şehir turu bu turumuz esnasında Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Sivas Ulucami gezileri ardından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Binası gezileri ardından Bostan kaya Tren İstasyonuna dönüş ve saat 19.19’da hareket.

5. Gün: “Doğu Ekspresi – Sivas – Kayseri – Ankara – Bursa “
Trende geceleme ve sabah saat 05.15-06.00 Ankara Tren Garına varış. Bursa’ya transfer ve başka gezilerde buluşmak dileğiyle vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ekonomi sınıfı gidiş uçak bileti.
İki kişilik kabinlerde yataklı tren seyahati.
Bursa – Ankara ve Havalimanı – Bursa transferleri.
1 Gece Erzurum Polat Hotel Konaklama.
1 Gece The Kars Park Hotel Konaklama.
3 Sabah kahvaltısı.
3 Akşam yemeği. ( 1 akşam Yemeği Kafkas Gösterisi ve Yöresel Kaz Eti ile )
Zorunlu seyahat sigortası.
Profesyonel rehberlik hizmeti.
Lüks turizm araçları ile tüm ulaşımlar.
Programda belirtilen tüm çevre gezileri.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm özel harcamalar
Tren seyahati boyunca tüm yiyecek ve içecekler
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Öğle yemekleri
Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler.
Tur Hareket Detayları

Kategoriler: