Kapadokya Turları

Kapadokya Turları

1. Gün: Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Uç Hisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi
Saat 02.00 de Bursa’dan hareket ediyoruz. Sabah erken saatlerde Tuz Gölü’ndeyiz.

Tuz Gölü’nde verecek olduğumuz fotoğraf molası sonrasında araçta kahvaltı paketlerimizi dağıtıyor ve kahvaltımızı yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. Ihlara vadisine ulaşıyor ve vadiye inerek burada bulunan tarihi kaya kiliseleri görüyor ve çevre hakkında bilgiler alıyoruz. Buradan Narlı Göl’e geçecek ve eşsiz manzarasını seyredip fotoğraflayacağız. Sonrasında gezecek olduğumu tarihi yer altı şehirlerinden birisi olan Kaymaklı’dayız. Kaymaklı sonrasında bölgenin önemli değerlerinden olan Uç Hisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi sonrasında akşam konaklama için otelimizdeyiz.

Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizde Kapadokya’nın olmazsa olmazlarından Türk Gecesi eğlencesine geçiyoruz. (Bu hizmetin ekstra katılım bedeli kişi başı 80 liradır.)Eğlence sonrası belirlenen saatte otelimize dönüyor ve istirahat ediyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Kapadokya bölgesinin dünya tarafından tanınmasına sebep olan konulardan biriside Balon Turlarıdır. Bölgede her yıl on binlerce insan bu deneyimi yaşıyor. Programımız da balon biniş turu olmamakla birlikte programımızda ekstra olarak yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde balonların kalkışlarını ve seyir hallerini görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz eğlenceli bir saat geçiriyoruz. (Bu hizmeti ekstra katılım bedeli kişi başı 20 liradır.) Sonrasında kahvaltı için tekrar otelimizdeyiz.

2. Gün: Ürgüp Peri Bacaları, Paşabağı, Dervent, Göreme, Avanos, Hacı Bektaşi Veli, Dönüş Yolculuğu
Sabah kahvaltı sonrasında bölgede bulunan birbirinden güzel oluşumları görebileceğimiz peri bacalarını, üç güzelleri, paşabağını, dervent vadisini görüyor ve ardından Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Ürgüp’te Asmalı Konak’ı görme imkanı elde ediyoruz. Yemek sonrasında Onyx atölyesinde taşlar hakkında bilgi alıyoruz. Avanos’ta bulunan çanak çömlek atölyelerinde gösteri izliyor ve alış veriş sonrasında Kızılırmak’ı görme imkanı elde ediyoruz. Buradan Hacı Bektaş’a geçiyor ve Hacı Bektaşi Veli Dergâhı gezisi sonrasında dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Otellerde 1 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 1 açık büfe veya set menü akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım
Rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk gün sabah kahvaltısı
Öğle yemekleri
Son gün akşam yemeği
Yemeklerde alınan içecekler
Müze kart (Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinde geçerlidir.)
Özel veya Belediye işletmeleri vb. kurumlara bağlı olan yerlerin giriş ücretleri.
Tüm ekstralar
Tüm özel harcamalar
Ekstra olarak belirtilen tüm hizmetler

Kategoriler: